Przejdź do treści

Czy twoje drzewa potrzebują usługi pielęgnacji?

    Ludzie, którzy cenią sobie naturalne piękno drzewa oraz jego zdrowie powinni zainteresować się usługą pielęgnacji drzew.

    W ciągu cyklu życia drzew następuje ciągły wzrost grubości pnia, wzrost i zrzucanie liści lub igieł. W zależności od pory roku i zapotrzebowania – wzrost nowych gałęzi i obumieranie tych, które drzewo uzna za zbędne. Te ostatnie zjawiska są widoczne zwłaszcza przy świerkach, które przestają utrzymywać gałęzie i igły znajdujące się w niższych partiach drzewa blisko pnia. Można to również zauważyć przy drzewach mających koronę częściowo zasłoniętą np. przez budynek.

    Z punktu widzenia drzewa utrzymywanie gałęzi, które nie są nasłonecznione jest nieefektywnym marnowaniem składników odżywczych. O ile suche gałęzie w niczym drzewu nie przeszkadzają, to jednak rzadko są ładnym widokiem w ogrodzie.

    Sprawdź kiedy przeprowadzać pielęgnację drzew. Sprawdź czy Twój ogród potrzebuje usługi pielęgnacji drzew.

    Jako specjalista z zakresu pielęgnacji drzew, potrafię przeprowadzić cięcia w taki sposób, aby fakt ich wykonania nie był widoczny (w przeciwieństwie do często spotykanych cięć drzew przydrożnych), a drzewo zachowało naturalny, dziki charakter. Możesz się ze mną skontaktować.